top of page

 

Po serii bajek dla dzieci, pierwsza książka dla dorosłych czytelników.

Autor opisuje w niej życie w Nowej Hucie, gdzie mieszkał przez pół wieku od 1952 roku. 

Na jej kartach pojawiają się kultowe miejsca, ludzie, opisy zwyczajów i zachowań  pokolenia powojennego.

Okładka projekt 1-5.jpg

    Książka „PÓŁ WIEKU W NOWEJ HUCIE” została napisana z potrzeby przekazania młodemu pokoleniu Nowohucian początków powstania tego socjalistycznego miasta i późniejszej dzielnicy Krakowa, a pokoleniu pionierów przypomnienia czasów, w których się to wszystko zaczęło.

    Na jej kartach jawią się postaci z lat 50, 60, i 70. Zwykli ludzie – dzieci, uczniowie, robotnicy, ale również nauczyciele, muzycy, sportowcy i artyści.

    Książka opisuje dawno zapomniane miejsca – osiedla, podwórka, ulice, kina i sklepy. Poznajemy codzienne życie młodzieży tamtych lat – zabawy, randki, prywatki, szkoły, sport, zespoły muzyczne, a wszystko to podane w swobodnej narracji uczestnika tych wydarzeń.

    Kto niezbyt dobrze pamięta tamte czasy, odświeży sobie pamięć. Kto ich nie zna wcale, może zaznajomić się z nimi i dowiedzieć się jak żyli jego rodzice i dziadkowie.

    Zdjęcia z prywatnego archiwum autora oraz niezapomnianych Nowohuckich dokumentalistów, Henryka Hermanowicza, Wiktora Pentala i Janusza Podleckiego, uzupełniają obraz pierwszych pięćdziesięciu lat życia autora w Nowej Hucie czasów PRL, i po zmianie systemu.

bottom of page